İstanbul’da Profesyonel Halı Yıkama ve Temizliği :

Halı yıkama ve temizlemede Firma Seçimi Nasıl Yapılır
Halı yıkama ve temizlemede Firma Seçimi Nasıl Yapılır

Halılarınız kullanıldıkça ve zamanla İstanbul’un cadde ve sokaklarının tüm kir ve tozu bir süre sonra halılarınıza nüfuz edecektir. Eğer düzenli halı temizleme yaptırmıyorsanız, sonuçta halılarınız gün geçtikçe kir, toz ve bakteri yuvasına dönmeye başlayacaktır. Ancak halıların düzenli yıkanması ve temizliği size daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlayacaktır.

Halı temizlemede dikkat edilmesi gereken hususlar sırasıyla; halı şampuanı, kullanılan makinalar, leke çıkartıcılar ve özenli olarak verilen emek ve hizmettir.

Halı temizleme de yapılan yanlış uygulamalar neticesinde :

Halılarınız çekebilir ve buruşuk ve katlı görüntüler ortaya çıkabilir. Halılarınız yumuşaklığını kaybederek sertleşebilir.Halılarınızda kullandığınız malzemeler çabuk kurumaz ve kokuya sebep olur. Sirke vb. maddeler de koku yapabilir. Leke temizliği için yapılan sert uygulamalar halının yıpranmasına sebep olabilir. Leke çıkarma işlemi sonucunda leke daha fazla yayılabilir. Küçücük bir leke, büyük bir alanı kaplar hale gelebilir. Derine inmiş toz, kir ve maytların temizliği yerine yüzeysel temizleme yapılmış olur. Yıkama yapılmış ama durulama iyi yapılmamış olduğundan kir ve tozların daha derine inmesine neden olunur.Çabuk kurumayan halı içerisinde fazla bekleyen atık su çürümelere ve zararlara sebep olur.Sadece elektrik süpürgesi kullanımı yalnızca fiziki temizleme sağlar.

Halı temizlemek için birçok ilkel yöntem kullanılmakta olup, (sirkeli su, kimyasal şampuanlar, deterjanlar, arap sabunu vb.) bu yöntem ve malzemelerin kıymetli halılarınıza zarar verebileceğini, renklerini soldurarak erken yıpranmalarına sebep olabileceklerini biliyormusunuz?
Şimdi Ara
Şimdi Ara

Yün halının yıkanmasında soğuk su ve yün halıya özel deterjanlar kullanılır. Yün halı temizliğinde fazla su kullanılmaz.Yün halı yıkamasında standart ev deterjanlarının kullanılması halının renklerine zarar verip solmasına neden olabilir.Halıya zarar verilmemesi için daha yumuşak fırça ve aparatlar kullanılmalıdır. İnatçı lekelerin çıkarılması için yün halılara mahsus leke çıkarıcılar, halıyı yıpratmayacak şekilde kullanılır. Yün halılar kuruma aşamasında direk güneş ışığına bırakılırsa renklerinde solma olabilir.Doğal olarak kurumaya bırakılmalıdır. Metropol Halı Yıkama profesyonel ve garantili hizmet veren bir firmadır.

Halılar en az yılda bir kez profesyonel Kaliteli halı yıkama  firmalarınca yıkanmalıdır. Halıfleks ve halı yıkama ihtiyaçlarınız için en kaliteli ve profesyonel halı yıkama firmasıyız.

Kategoriler: Blog

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara!
× WhatsApp